Nutana Curling Club banner

Nutana Curling Club

WELCOME TO THE NUTANA CURLING CLUB 

Nutana Lotto Winner 2018

January - Melanie Woods
February - Moe Varcoe/Daryl Ditmer
March - Gary Oleksyn  

2017/18 League Winners

Monday 6:20 Men’s League:

A Division: Aaron Shutra, Justin Heather, Trevor Woiden, Rob Marsh
B Division: Matt Batty, Kyle Batty, Chris Bamford, Mark Coghill

Monday 8:40 Open League:

A Division: Denise Jabusch,  Ashley Abrametz,  Courtney Dennis, Justine Hunter
B Division: Perry Friesen, Dawna Friesen, Dam Roberts, Heather Roberts

Tuesday Seniors:

A Division:  Ken Archer, Ken Howland, Garry Mihalicz, Doug Olson
B Division: Bob Adam, Dan McAvoy, Harv Braitenbach, Erwin Dueck

Tuesday 6:20 Open League:

A Division: AOE Electric.  Cory Hawkes, Luke Saretsky, Arlen Hall, Cole Lucak
B Division: 3 way tie

Shea Ferster, Laird Wightman, Jim Wightman, Kim Schindler
Eric Walker, Nate Capeling, Tyler Danylczuk, Cole Stene, David Wing
Bryan Kish, Rianna Kish, Megan Kish, Ethan Kish

Tuesday 8:40pm Open League:

A Division: Ellen Redlick, Leigh Dick, Colleen Redlick, Byron Redlick
B Division: Justin Kosar, Boyd Mori, Tyler Stadnyk, Devin Frobb

Wednesday Ladies:

A Division: Tracy Streifel, Julie Vandenameele, Kim Hodson, Heather Walsh, Sheila Cavanaugh
B Division: Rachel Fritzler, Ashley Lang, Jenna Harrison Hope, Jessica Mitchell

Thursday Seniors:

A Division: Gary Redl, Bruce Bradshaw, Doug Humbert, Louis Roth
B Division:  Bob Adam, Wayne Welte, Dan McAvoy, Erwin Dueck, Harv Braitenbach

Thursday 6:20 Open League:

A Division: The Eagles.  Tyler Matheson, Ward Payton, Travis Keller, Barry Shelton
B Division: Ray Jones, Dale Kohlenberg, Kelly Arthurs, Jeff Slade, Tim Dahl 

Thursday 8:40 Open League:

A Division: Bruce McDonald, Dan Folk, Scott Gordon, Rob Dubyk, Scott Matheson
B Division: Avry Cline, Brian Greflund, Grant Engele, Al Kraus, Brennan Tenaschuk

Friday 6:20 Mixed League:

A Division: Hack Attack.  Chelsey Zunti, Amanada Merkosky, Ashton Zunti, Lyndon Ellis
B Division: Mel  & Wes Woods, Don & Shirley Stewart, Renee & Derek neis, Brent & Priscilla Schuler

Sunday Prairie Lily League

A Division: Sissy that Rock.Dustin Anderson, Daniel Carriere, Spencer McKnight, Matthew Semaschuk
B. Division: We Swept with Your Boyfriend: Jesse Parenteau, Brady Moore, Anna Hopkins, Greg Russ

Sunday 7pm Social League:

A Division: James Gordon, Dennis Wesselingh, Holly Edwards, Cynthia Wesselingh
B Division: Ryan Fauchoux, Melaine Fauchoux, Joel Frey, Meghan Kelly Van Impe

Copyright © , Nutana Curling Club , All rights reserved.
Website powered by Curling Manager